Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhá lekce tarotu

6. 6. 2007
Vážené a milé studentky (budu Vás nadále oslovovat pouze jako dámy, neboť jsem na svých hodinách dosud nezaznamenal ani jednoho mladého gentlemana) , přeji vám dobrý den!

    Dnes se setkáváme při již druhé lekci Tarotových karet. Na konci minulé lekce jsem Vám slíbil, že se tentokrát podíváme na tarot velice obecně a povíme si, k čemu jej lze používat a pro koho je určen.

    Nejprve bych Vám tedy rád řekl, že tarot je vhodný pro každého, kdo se chce jakýmkoli způsobem zaobírat okultními vědami. Nemusíte mít ani žádný zvláštní věštecký dar a nebo talent, to vše se dá snadno nahradit pevnou vůlí a odhodlaným a pilným studiem. Výsledky se záhy dostaví.

    K čemu všemu můžeme tarotové karty použít? V první řadě se jistě nabízí divinace (tzv. „věštění“). Oblíbenou roli hrají i při čtení budoucnosti. Tartoy se však dají využít i při magické práci, nebo klidně i jako hračka k pobavení přátel. Poměrně značná umělecká úroveň většiny balíčků ponouká i k využití dekorativnímu a sběratelskému.

    Jistě jste si, milé dámy, všimly, že zde odlišuji divinaci od čtení budoucnosti. Mnoho lidí tyto pojmy rádo slučuje a tím se nevědomky dopouští velkého omylu. Rozdíl spočívá v tom, že čtení budoucnosti je vlastně jen salónní zábavou, kdežto divinace, nebo chcete-li věštění se mnohem více podobá magické práci. Dle mého osobního přesvědčení a podle názorů naprosté většiny autorů zabývajících se tarotem NENÍ naše budoucnost předem daná a my máme svobodnou vůli, naše volby determinují směřování našich životů. Proto postupy věštící nějakého konkrétního muže jako budoucího manžela, určující počet a pohlaví dětí a podobně nemají váhu.
    Divinací se nám tedy neodhalí konkrétně budoucnost, ale ukáže nám celou záležitost v její skutečné podobě. Provázanou se všemi rozhodnými skutečnostmi a samozřejmě i logické vyústění této kauzy. Mluví-li tedy tarot při divinaci o budoucnu, ukazuje nám právě sklony a pravděpodobné děje. Například máme-li v pozici zastupující budoucnost Císařovnu (III), kartu velmi často přisuzovanou matce a mateřství, nemusí nutně znamenat brzké těhotenství, ale třeba jen předpoklad k tomu, být skvělou matkou. Tento předpoklad může, ale nemusí být v budoucnosti naplněn – to závisí čistě na vůli ženy, pro kterou karty vykládáme, na vůli další zúčastněné osoby a na dalších skutečnostech, které v ten který čas nastanou.

    Dekorativní a sběratelskou funkci zde nebudu rozebírat, neboť tato využití přesahují rámec osnov našeho předmětu.

    Jiná věc je funkce prakticky-magická. Taroty se díky své vynikající symbolice přímo nabízejí k použití v magických sympatetických (viz. 1. přednáška Přírodní magie) rituálech.

    Tím končím dnešní poměrně krátkou přednášku a otevírám diskusi. Domácí úkol dnes nezadávám, chci ale od každé z Vás, aby mi do komentáře napsala, které formě práce s tarotem se chce věnovat, abych mohl upravit náplň svých příštích přednášek podle Vašich přání a potřeb.

                    Profesor Gin Dry
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Rozložení při výkladu

(Ivik, 4. 2. 2008 23:02)

Prosím vás,pořád se nemůžu rozhodnout,jakým způsobem rozložit karty při všeobecném výkladu a výkladu na přímou otázku.Viděla jsem kartářku,která pokládá dvě karty na sebe a čte z nich vždy po páru.Jsem začátečník,mohl by jste mi poradit?

Hlasování

(Rajne, 9. 6. 2007 22:19)

Jsem úplná začátečnice, takže bych se chtěla dovědět něco o významech jednotlivých karet anebo o možných způsobech jejich výkladu.